Kam ísť ?

Skvelá pozícia ubytovania Vám v letných aj zimných mesiacoch predostiera kopec možností zaujímavého využitia voľného času. Romantické prechádzky po okolí, hubárčenie, turistika, cykloturistika, nudiť sa tu rozhodne nebudete! Vďaka tajchom sa okúpete a osviežite, navštívite Starohutský a Rudniansky vodopád, Jazdecký areál sv. Františka, náučný chodník Zbojnícke studničky, Andezitové kamenné more,  Zveropark, rozhľadňu Háj, Vyhniansky travertín, Benediktínsky kláštor. Lyžiari sa potešia zasneženým svahom strediska  Ski centra Drozdovo, Salamadra Rezort alebo Ski Blanc Ostrý Grúň.

Jazero Tajch je jedno z najnavštevovanejších turistických miest v Novej Bani. 

V tesnej blízkosti SIMIHOUSE sa náchadza množstvo turistických chodníkov a cyklotrás s krásnym výhľadom.

Neďaleko Novej Bane sa nachádza Banská Štiavnica. Je bohatá na históriu, ale taktiež na tajchy ako pozostatok baníctva.

Náučný chodník Zbojnícke studničky Vás prevedie bohatstvom, ktoré sa ukrýva pod povrchom Novobanských lesov.

Z brány SIMIHOUSE sa môžete vydať po cyklotrasách, kam Vás len vietor zaveje. Nezabudnite sa zastaviť na rozhladni Háj, ktorá Vás upúta tým najkrajším výhľadom na Novú Baňu.

Johanská studnička je súčasťou náučného chodníka Zbojnícke studničky. Ak budete mať šťastie stretnete tu Salamandru škvrnitú.

Ak máte radi romantické miesta bez návalu turistov určite navštívte pútnické miesto Kohútovo.

Jednou z dominánt okolia Novej Bane je aj Starohutský vodopád, ktorý je vyhlásený za národnú prírodnú pamiatku.

Ak by ste radi videli losa z bezprostrednej blízkosti, tak Zveropark Revištské podzámčie je tým pravým miestom na výlet.